м. Львів, вул. Зелена, прим. 251

ПІДГОТОВКА Й ОЧИЩЕННЯ ПОВІТРЯ

 

Навіщо потрібна підготовка стислого повітря?

Необхідність установки системи підготовки стисненого повітря в пневмосеті продиктована тим, що повітря, що міститься в атмосфері, часто має в своєму складі різні домішки, суспензії, присутність яких може бути вкрай небажаною. Крім того, проходячи через компресор, він може додатково «збагачуватися» маслом або волого-масляною емульсією і іншими забрудненнями. Різні види забруднень призводять до зниження якості виробничих процесів, часткової або повної неможливості проведення робіт. Так само не можна випускати з уваги сприйнятливість техніки до неналежним чином підготовленого, або зовсім не підготовленому стисненого повітря. Нехтування устновки блоку очищення (фільтрів, сепаратора, осушувача) може досить відчутно змінити стан обладнання пневмосеті, привести до порушення природних циклів технічного обслуговування, поломок. З огляду на вартість ремонту дорогої техніки, нескладно зробити легкий розрахунок, який показує, що своєчасно і грамотно вибудувана система додаткової обробки повітря, допоможе істотно скоротити витрати на проведення сервісного обслуговування та ремонту техніки, а так само підвищить якість виробничих процесів.

В залежності від специфіки виробництва, важливо правильно визначити необхідну вам якості стисненого повітря.

Якість стисненого повітря по ISO 8573-1: 2010
Цей стандарт визначає різні класи чистоти стисненого повітря і визначає максимальний вміст забруднюючих речовин для кожного класу.
  Різні класи чистоти призначені для різних застосувань і витрат.

Таблиця чистоти повітря
Процес підготовки стисненого повітря включає в себе:
 1. Повітряну сепарацію
 2. Первинну фільтрацію;
 3. Осушку;
 4. Додаткову фільтрацію.

Устаткування, за допомогою якого здійснюється підготовка стисненого повструктура расстановки компрессорной станцииітря.

Повітряні фільтри, сепаратори й осушувачі – типові приклади обладнання, необхідного для поетапного здійснення процесів з підготовки стисненого повітря.

Циклонні сепаратори використовують відцентрові сили для витіснення крапельної вологи з стисненого повітря. При обертанні конденсат збирається на стінках циклонного сепаратора. Коли краплі набирають достатню вагу вони зісковзують на дно сепаратора, де вони збираються в накопичувальній ємності до скидання через автоматичний випускний
клапан.

Ресивери грають дуже важливу роль в системах стисненого повітря:
– демпфірування пульсацій поршневих компресорів,
– накопичення конденсату води і масла, що міститься в потоці
стисненого повітря,

– забезпечення запасу стисненого повітря в періоди підвищеного споживання без
використання додаткових компресорів,

– зниження числа циклів
– включення / відключення або режиму очікування / в роботі компресора для підвищення ефективності роботи гвинтового компресора і зниження кількості пусків двигуна.
– зниження перепаду тисків для кращого контролю роботи
компресора і більш стабільного тиску в системі.

Осушувачі стисненого повітря. 

Стиснене повітря після виходу з доохладітеля і циклонного сепаратора, як правило, більш теплий, ніж атмосферне повітря, і містить залишкову вологу у вигляді пари.  при охолодженні волога конденсується і осідає в системі.
Надмірний вміст вологи може привести до небажаної корозії і швидшого зносу механізмів. для запобігання таких наслідків застосовуються осушувачі. Крім того, в деяких областях застосування стисненого повітря потрібно більш сухе повітря.
  Наприклад, в системах тисненого повітря, що експлуатуються в холодному кліматі.  для захисту таких систем від замерзання необхідно забезпечити більш низькі значення точки роси.
Зазвичай застосовують такі види осушувачів:
– рефрижераторні,
– адсорбційні,
– мембранні.

Магістральний фільтр  – важлива ланка практично будь-якого виробництва, що використовує в своїй роботі пневмолініі. Ланка, що є посередником між виробником і споживачам стисненого повітря.

Функції магістрального фільтра, встановленого в пневмосеті, полягають в:
 • Фільтрації стисненого повітря від великих і твердих частинок домішок, а так само інших забруднень.
 • Очищенні повітря від парів і вологи водного та маслянистого походження.
 • Виключення можливості присутності сторонніх запахів у постачається в пневмосети повітря.

Виконуючи свої функції, магістральний фільтр компресора пропускає в пневмосистему якісне, очищене стиснене повітря. Нехтування установкою систем фільтрації, використання в пневмосистемі забрудненого повітря, загрожує:

 • Попаданням неякісного стисненого повітря в пневмосеті.
 • Зниженням зносостійкості обладнання.
 • Виникненням пошкоджень обладнання.
 • Виходом обладнання з ладу.
 • Підвищенням витрат на процес виробництва.
 • Підвищенням витрат на ремонт промислової техніки.
 • Магістральні компресорні фільтри – вирішують багато проблем.
 • Робота більшості виробництв неможлива без використання фільтрів для компресора.

Конденсатовідвідники необхідні для відведення конденсату і застосовуються у всіх елементах системи стисненого повітря: в сепараторах, фільтрах, осушувачах і  ресіверах.
 Поломки в конденсатовідвідника  дозволяють конденсату протікати в систему,  що може призвести до перевищення  завантажень осушувача і швидкого зносу обладнання.

Колона з активованим вугіллям усуває пари вуглеводнів і запахи з стисненого повітря.  колони наповнені адсорбентом з активованого вугілля, який поглинає забруднення в поверхню внутрішніх пір.  колони з активованим вугіллям застосовуються в областях, де вміст парів масла  має бути мінімальним. Колони з активованим вугіллям встановлюються в існуючі системи  стисненого повітря і з тим відчутно знижують ризик забруднення.  В результаті залишкове  масло (як в рідкому, так і в газоподібному стані) повністю видаляється з стисненого повітря.

Згідно з Федеральним законом про охорони навколишнього середовища конденсат, скинутий з систем стисненого повітря, не можна скидати в систему каналізації через вміст в ньому мастила компресора.
Водо-масляні сепаратори є найбільш ефективним і економічним рішенням.
  Багатоступенева технологія відділення з використанням олеофільних матеріалів і активованого вугілля забезпечує виключну ефективність і безвідмовну роботу обладнання.

Вегда добре точно знати парамери роботи системи підготовки стисненого повітря.
Система контролю з вмонтованими сенсорами вимірює і зберігає важливі параметри, як:
– тиск
– температура
– точка роси
– потік повітря

ПІДГОТОВКА СТИСЛОГО ПОВІТРЯ ВІД MATTEI

Зв’яжіться з нами сьогодні, щоб ми разом визначилися про необхідне обладнання для ваших виробничих цілей!